Nabídka studijních programů

Nabídka

Náš ústav garantuje výuku bakalářského studijního programu Angličtina v elektrotechnice a informatice (AJEI-H) a v akademickém roce 2023/24 otevírá nový bakalářský studijní program Angličtina pro praxi v elektrotechnice a komunikačních technologiích (BPC-APE)

Pojďte dál a zjistěte o nich víc.

Angličtina pro praxi v elektrotechnice a komunikačních technologiích (Bc.)

 

NOVÝ PROGRAM

 

Náš unikátní program se stal praktičtějším 

 

Po 10 letech byl náš program Angličtina v elektrotechnice informace inovován, tak aby reagoval na nové potřeby trhu práce, a doplněn o rozsáhlou praxi. Výsledkem je program, po jehož absolvování budete prakticky i teoreticky ovládat anglický jazyk užívaný v širokém spektru oborů aplikovaného výzkumu a při zavádění technologií spojených s rozvojem především elektrotechnických a komunikačních technologií, a to minimálně na úrovni C1 (SERR). Ale to zdaleka není všechno. Zároveň budete mít základy elektrotechnických disciplín vyučovaných na FEKT a spoustu praxe, což je ideální kombinace pro uplatnění v široké škále pracovních míst a skvělá výchozí pozice k rychlému kariernímu růstu. Spojením odborných jazykových znalostí a elektrotechnických disciplín je zajištěna možnost uplatnění v elektrotechnických firmách, např. jako mluvčí firmy, technický writer, překladatel, odborný nebo obchodní poradce v mezinárodních firmách, pozemní letištní personál, projektový manažer ve státní správě či dalších institucích, analytik v marketingových firmách, v oblasti reklamy nebo interkulturní komunikace apod. Své znalosti může dále uplatnit např. i při lokalizaci softwaru či videoher. 

 

 

E-PŘIHLÁŠKA

 

 

Detail programu

 

Angličtina v elektrotechnice a informatice (Bc.)

 

Program Angličtina v elektrotechnice a informatice od akad. roku 2022/23 nenabírá nové studenty a od akad. roku 2023/24 je nahrazen novým bakalářským studijním programem Angličtina pro praxi v elektrotechnice a komunikačních technologiích (BPC-APE)

 

Získejte jazykové a technické vzdělání v jednom.

 

Máme pro vás něco, co nenajdete nikde jinde v ČR – unikátní spojení odborného jazykového vzdělání a studia elektrotechniky – se kterým jako absolvent získáte dnes tolik žádaný interdisciplinární profil.

Během studia se naučíte perfektně anglicky (dostanete se na úroveň C1) a k tomu vám přibalíme kurzy odborné angličtiny zaměřené na elektrotechniku a IT, trochu lingvistiky a teorii překladu. Nahlédnete tak angličtině pod pokličku a zjistíte, jak vlastně funguje. Čekají vás i odborné elektrotechnické předměty (např. fyzika, matematika a programování), bez kterých se žádný absolvent FEKTu neobejde.

Až dostudujete, budete experti na odbornou angličtinu v elektrotechnice a IT, kteří zvládají jazyk a zároveň rozumí technice, takže dostat se do některé z top technologických firem pro vás nebude žádný problém.

Více informací

Informace o Dnech otevřených dveří, přihláškách, přijímacích zkouškách apod. naleznete na webu fakulty.

Web fakulty

Víte, že...

většina výuky, včetně psaní bakalářské práce, probíhá v angličtině?
se během výuky technických předmětů podíváte i do odborných laboratoří?
technické předměty vyučované v našem programu patří mezi základní kurzy většiny oborů?